Dainavos Jaunimo centras

Patyčios: problema, pokalbis, sprendimas

Patyčios vaikų, paauglių tarpe yra gana dažnai sutinkamas reiškinys, kuris ne vienam atneša ilgalaikes ir skaudžias pasekmes. Jie ne visada pasiruošę “kovoti” už save ir spręsti kilusius konfliktus. Labai svarbu, kad tėvai, mokytojai ir kiti asmenys, bendraujantys su vaikais, būtų pasirengę ir padėtų spręsti šias problemas.

Kodėl patyčios tapo tokia aktualia problema šiandien?

Teigiama, kad patyčios egzistavo ir anksčiau, tiesiog, apie tai niekas nekalbėjo ir nesuvokė to kaip problemos. Suaugusieji, pastebėję šias vaikų problemas, suvokdavo tai kaip gyvenimo realiją ir kliūtis, kurias vaikas turi įveikti pats. Patyčios tapatintos su paauglių galimybe įveikti sunkumus. Tačiau tai klaidingas požiūris, nuo kurio mes turime apsaugoti savo vaikus.

Tai, kad patyčių daugėja, įtakos turi šiandieninis komunikacijos srautas. Informacija paaugliams ir vaikams tapo lengviau prieinama: internetas, asmeniniai mobilieji telefonai ir kt. Atsirado paprastesnė galimybė sužinoti apie tai, kas anksčiau buvo tabu.

Vienas iš patyčias skatinančių veiksnių – noras pasirodyti. Žiaurus elgesys tapo jėgos ir pranašumo demonstracijos išraiška paauglių gretose. Psichologinio ar fizinio smurto stebėtojai palaiko skriaudėjus, nes kitu atveju jie patys gali tapti auka. Jaunuoliai pradėjo filmuoti savo nusikaltimus, dalintis šiais vaizdais ir publikuoti internetinėje erdvėje. Atsiranda iškreiptas vertybių suvokimas: paaugliai nesugeba atskirti tai kas yra „teisinga“ nuo to, kas yra „blogai“. Patyčios tapo pateisinamos bendraamžių gretose, nesuvokiant žalos dydžio ir galimų pasekmių.

 

Savaitė be patyčių

Kauno Dainavos Jaunimo centras bendradarbiauja su Vaikų linija ir prisideda prie kovo 22-28 d. vyksiančio projekto „Savaitė be patyčių“. Kovo 22 d. Dainavos Jaunimo centro psichologė, Kauno Vaikų linijos vadovė Asta Blandė skaitys paskaitą „Patyčios. Noriu padėti spręsti šią problemą“.

„Patyčios – problema, apie kurią pastaruoju metu daug kalbama ir rašoma. Tai viena iš galimybių ieškoti sprendimo būdų, tačiau ne vienintelė. Pastebime, kad kartais trūksta žinių: koks tai yra reiškinys, kodėl jis taip sparčiai plinta ir ką galima daryti, kokie veiksmai patys svarbiausi, ieškant efektyvių sprendimo kelių“ – teigia psichologė Asta Blandė.

Natūraliai kyla klausimai: iš kur pas vaikus tiek žiaurumo, kaip vaiko sąmonę ir pasaulėžiūrą veikia žiaurūs kompiuteriniai žaidimai, filmai ir sukrečiantys įvykiai, kurių metu smurtas ir žiaurumas nukreipiamas prieš silpnesnįjį. Apie tai ir daugiau turėsite galimybę diskutuoti kovo 22 d. 17 val. Kauno Dainavos Jaunimo centre (Pramonės pr. 31). Paskaita skirta pedagogams, tėvams, kitiems suaugusiems, besidomintiems šia problema.

Norinčius dalyvauti prašome registruotis: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį., tel. 8-607-75251

   
© 2010 Jaunimo centras