Dainavos Jaunimo centras

Dirbame tam, kad paaugliai jaustųsi saugūs

Birželio 1-ąją minima tarptautinė vaikų gynimo diena. VšĮ Kauno Dainavos poliklinikos direktorius Giedrius Andziukevičius teigia, jog „visi esame atsakingi, kad vaikai jaustųsi saugūs. Visuomenėje žmogus gali jaustis saugus, jeigu jis neturės jokių baimių, nepilnavertiškumo jausmo, kompleksų, sunkumų bendrauti su draugais, tėvais, mokytojais ir kitais suaugusiaisiais. Dainavos Jaunimo centre sutelktos visos pastangos, siekiant užtikrinti vaikų saugumą: specialistai skaito paskaitas, konsultuoja paauglius ir tėvus, bendradarbiauja su emocinę pagalbą teikiančiomis Vaikų ir Jaunimo linijomis“.

 „Natūralu, kad jaunam žmogui kyla begalė klausimų. Mes dirbame tam, kad padėtume rasti atsakymus, kad paaiškintume tai, kas paaugliams yra nauja ir nepatirta. Individualių konsultacijų metu, sprendžiant problemas, neapsiribojama tik jaunuolio problemos išsakymu. Siekdami suteikti efektyvią pagalbą, konsultuojami ir tėvai bei kiti artimiausioje aplinkoje esantys asmenys. Jeigu problemos susijusios su mokykla, susisiekiama ir su mokytojais, kitais specialistais, jungiantis į komandą bendro optimaliausio problemos sprendimo paieškai“ - teigia Dainavos Jaunimo centro vadovė Vytautė Užaitė.

Dainavos Jaunimo centras glaudžiai bendradarbiauja su anoniminę psichologinę pagalbą telefonu teikiančiomis Jaunimo ir Vaikų linijomis, sprendžiant patyčių, smurto, savižudybių problemas jaunų žmonių tarpe. Taip pat „pasirašytos bendradarbiavimo sutartys su daugiau kaip 40 Kauno miesto ir rajono mokyklų, siekiant ne tik vykdyti bendras projektines ir švietėjiškas veiklas, bet taip pat atsiliepiant į mokyklų įvardijamą poreikį kurti ir teikti efektyvias psichosocialines paslaugas mokyklinio amžiaus jaunimui“ - kalbėjo centro vadovė V.Užaitė.

Jaunimo centre dirbantys psichologai, socialiniai darbuotojai padeda jaunuoliams stiprinti ir ugdyti socialinius įgūdžius, kartu diskutuoja aktualiomis tarpusavio santykių, bendravimo temomis,o bendruomenės slaugytoja, šeimos gydytoja, gydytoja ginekologė ir gydytojas urologas veda diskusines grupes apie sveiką gyvenseną, sveikatos priežiūros ir stiprinimo įgūdžius, lytinį brendimą.

„Individualios konsultacijos, grupiniai užsiėmimai, diskusijos su jaunais žmonėmis, jiems rūpimais klausimais, – tai metodai, geriausiai padedantys pažinti save ir savo aplinką, ieškoti ir rasti atsakymus, ugdyti atsakingą požiūrį į problemų sprendimą. Visuomenėje dažnai susiduriama su požiūriu, jog paauglio išgyvenimai ir problemos tik užgrūdina ir paruošia ateities sunkumams. Iš tiesų paauglystėje patirtos nuoskaudos, patyčios ir kompleksai gali neigiamai paveikti tolimesnį gyvenimą. Efektyviai problemas spręsti sugeba tik savimi pasitikintis ir gerai besijaučiantis žmogus. Todėl savo kasdieninėje praktikoje siekiame, kad jaunimas galėtų ir mokėtų būtent taip ir jaustis, o tuo pačiu augtų ir taptų sveika, tolerantiška visuomene “ - akcentavo Jaunimo centro vadovė V.Užaitė.

   
© 2010 Jaunimo centras