Dainavos Jaunimo centras

Apie projektą ,,BE STRESO II" kalba LRT

Projektas „Be streso II“: jei eini pas psichologą, turi problemų?

 

 

Rudenį Kauno ugdymo įstaigose netrūko nei nuotaikingų diskusijų, nei jautrių pokalbių apie rimtus dalykus. Rotary klubo „Dipolis“ ir Dainavos poliklinikos Jaunimo centro profesionalai lankėsi Kauno mokyklose, kuriose teikė prevencines, psichologinį atsparumą didinančias šviečiamojo, konsultacinio ir motyvuojančio pobūdžio paslaugas.

,,Projektą „Be streso“ vykdome antrus metus iš eilės, einame į mokyklas ir kalbamės, kaip sumažinti savižudybių kiekį, kaip padaryti moksleivius laimingesnius“, – pasakoja projekto „Be streso II“ vadovas Aurelijus Daškevičius. Projekto vykdytojai aplankė apie 80 proc. Kauno ugdymo įstraigų. Per vizitus paaiškėjo, kad mokyklose bijoma kalbėti rimtomis temomis.

„Kai kuriose mokyklose reikia tam tikras „sienas“ griauti ir yra tam tikras nepatogumas kalbėti šia tema, bent jau apie savižudybes ir priklausomybes. Partneriai Dainavos poliklinikos Jaunimo centras kalba apie savivertę, kaip save geriau pažinti. Ne visur suprantama, kad ne visi moksleiviai yra laimingi. Kai kur galvojama, kad pas mus viskas gerai, pas mus tos temos neegzistuoja, savižudybių nėra tarp jaunimo. Aš stengiuosi mitą, kad jei eini pas psichologą, vadinasi, turi problemų, pastumti į šoną“, – tikina A. Daškevičius.

Išsamiau – įraše: http://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/195961

 

   
© 2010 Jaunimo centras