Projektą finansuoja Kauno miesto savivaldybė
10-14 m. prasidedanti ankstyvoji paauglystė yra vienas iš jautriausių vaiko amžiaus tarpsnių, turintis reikšmingos įtakos tolimesniam jauno žmogaus emociniam, pažintiniam, vertybiniam ir kt. formavimuisi bei augimui. Esant nepalankioms ankstesnių raidos etapų aplinkybėms, kai vaikui nebuvo pakankamai užtikrintas saugumo ar prisirišimo jausmas, buvo netenkinami jo poreikiai, stigo aiškių ribų arba jos buvo nubrėžtos neteisingai, jeigu ir toliau šalia tokio vaiko nėra teisingo autoriteto, sektino pozityvaus pavyzdžio, galimybių teisingai ir kryptingai realizuoti save ir didėjančias savo jėgas, perėjimas į paauglystę tampa ypač apsunkintas ir keliantis nemažai iššūkių, psichologinių sunkumų ar net pasireiškia rizikinga elgsena. Šis projektas skirtas prisidėti prie tokių problemų mažinimo, siekiant globos namų vaikams padėti augti lydimiems ilgalaikių, pozityvių, sėkmingų santykių, užtikrinančių palaikymą, supratimą, saugumą ir pozityvias patirtis pažįstant pasaulį ir save jame.
Projekto veiklos:
- savanorių mokymai (parengimas ilgalaikiam individualiam bendravimui su tikslinės grupės vaikais) ir tęstinė konsultacinė pagalba savanoriams vykdant jiems skirtas individualias ir grupines supervizijas bendravimo su vaikais procese;
- užimtumą didinančių, motyvaciją stiprinančių, socialinius įgūdžius ugdančių veiklų vaikams organizavimas (laipiojimo sporto užsiėmimai, mokslo edukacijos, virtualios realybės užsiėmimai, apsilankymai galvosūkių ir užduočių kambariuose, bendravimo įgūdžių lavinimo grupės užsiėmimai).
Rezultatai ir poveikis.
2019 m. rugsėjo-gruodžio mėn. projekto vykdymo laikotarpiu iš viso bus suteikta virš 80 paslaugų vaikų delinkventinio ir kt. probleminio elgesio mažinimui, paslaugas gaus 10 vaikų, savanoriškam darbui (bendravimui, draugavimui, ugdymui) su jais bus paruošti 8 savanoriai. Projekto partneris - Kauno vyriausias policijos komisariatas atrinks policijos rėmėjų atstovus, kurie, baigę savanorių mokymus, su jiems paskirtu vaiku/-ais susitikinės, bendraus, kartu leis laisvalaikį projekto vykdytojo ir individualiai savo suplanuotose veiklose ne mažiau 4 kartus per mėnesį. Tęstinė, stabili, individuali savanorio ir vaiko draugystė padės jam įgyti trūkstamų socialinių įgūdžių, užpildys emocinio bendravimo stoką, praturtins užimtumą, padės atrasti stiprų pozityvų autoritetą ir juo vadovautis.